ERASMUS+. CONCURS DE LOGOTIP

L’Institut Terres de Ponent participa en el projecte d’innovació CETE+: Consorci Europeu per a la Transformació Educativa. Aquest projecte Erasmus+ engloba diferents àmbits de treball (biblioteca escolar, innovació avançada…), i el nostre centre hi participa en l’àmbit del servei comunitari.

En el marc del programa, s’organitza un concurs de logotips entre tots els centres participants de Catalunya.

En el nostre institut, els alumnes de 4t d’ESO que cursen l’optativa d’informàtica han estat els encarregats de confeccionar diferents propostes de logo. I el guanyador del Terres que passa a la final del CETE+ ha estat elegit a través d’una votació popular on hi ha participat tot l’alumnat de 4t.

Aquest és el logo guanyador. Felicitats a l’autor!

Similar Posts